Milí zákazníci, v termínu 24.-31.7. budeme na dovolené. Objednávky přijaté v tomto období odešleme 2.8. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné léto! Andrea & Anita

O nás

O FlowBase

Alespoň o kapku lepší den,

rády vás, byť jen na dálku potkáváme. Jsme Andrea a Anita z rodinné firmy FLOWBASE.CZ. Máma s dcerou a také náš vždy přítomný děda Luděk, který se většinu svého života věnoval vodním zdrojům a čištění vody.

To jeho povídání o tom, jaká zla vodě pácháme, nás přivedlo k rozhodnutí s ní šetřit.

Proto jsme se nadchly pro přírodní kosmetiku, která žádnou vodu neobsahuje. Naopak v té vyráběné průmyslově tvoří H2O i klidně 80 % objemu! Kupujete víc vody, než produktu a také škodlivých chemických přídavků, které ji konzervují, aby nedocházelo k množení bakterií, plísní či patogenů. Voda v kosmetice pleť paradoxně i vysušuje – jednak přítomností konzervantů a navíc tím, jak se vypařuje, mizí i olejové složky v kůži přirozeně obsažené.

Zároveň jsme obě nadšené cestovatelky, obě cvičíme a proto je pro nás velice důležité i to, že kosmetika bez vody je skladná a eliminuje stres na cestách, kdy již nehrozí vylití obsahu do kufru a na letišti nemusíme řešit, zdali se vejde do limitovaného sáčku s tekutinami.

Při hledání zboží jsme zkoušely ledacos, pátraly na veletrzích, setkaly se s mnoha výrobci. Testovaly jsme různé produkty. Naprosto nás však uchvátily dvě značky, které nebyly v nabídce na našem trhu. Produkty Balade en Provence a Booming Bob jsme si po několikatýdenním testování tak oblíbily, že jsme se rozhodly o radost z jejich používání podělit — v ten moment se zrodila myšlenka založení FlowBase.

A tak vznikl tento unikátní projekt, který je postaven na několika pilířích:

  • FlowBase nabízí skutečně kvalitní BIO kosmetiku, ve smyslu složení, funkčnosti i udržitelnosti, počínaje od výroby, přes balení a použitím konče.
  • Voda je život. Nesmíme s ní plýtvat. V naší kosmetice nenajdete ani kapku vody a chemických konzervantů.
  • Baví nás komplexní řešení problémů. Nabízíme možnost konzultací, návrhu a realizace ekologické čističky vody na míru, pro malé domácnosti i velké podniky.
  • Sledujeme trendy ve světě udržitelnosti, složení kosmetiky a příbuzných tématech. Námi zastoupené značky nabízí produkty, za jejichž složení se nemusí stydět.

Kritéria, která všechny naše nabízené produkty splňují

  • Složení s BIO certifikací
  • Žádný obsah vody
  • Vysoká kvalita, maximální funkčnost produktu
  • Ekologické balení bez zbytečných plastů

Nepřestávejme tedy vodu dostatečně pít, ale přestaňme ji dávat zbytečně na sebe. Nikomu to neuškodí, získají tím všichni.

Přejeme si, aby Vám naše produkty dělaly radost a zpříjemnily každý den!

Andrea a Anita

 

Anita_Luděk_Andrea

Recenze a ohlasy v médiích

 

Janet David:Test a recenze výrobků od FlowBase

Jana, autorka blogu Janetdavid.cz otestovala náš tuhý šampon s pomerančovým květem od Balade en Provence, balzám na rty Rose Quartz a pleťový olej Balancing od Booming Bob. Jak se jí produkty líbily a používaly? Přečtěte se recenzi na jejím blogu.

Recnze tuhého mýdla SlowFemme-2

 

 

Časopis Marianne: Oleje od Booming Bob v únorovém vydání.

Velice nás potěšila pochvalná slova od redaktorek Marianne, kterým se líbily esenciální a pleťové oleje od Booming Bob. Článek najdete v únorovém čísle časopisu Marianne pro rok 2021.

Screenshot 2021-02-01 at 10.33.37

 

Časopis Cosmopolitan:Rozhovor s Anitou v únorovém vydání

Spoluzakladatelka FlowBase Anita ve dvoustránkovém rozhovoru, popisuje, proč vnímá nakládání s vodou jako palčivé téma současnoti, co vedlo k založení FlowBase a jakým způsobem můžeme my všichni přispět k tomu, abychom neplýtvali vodou. Časopis vyšel v únoru 2021.

Screenshot 2021-02-01 at 11.27.30

 

 

Harper’s Bazaar: Desatero Andrey a Anity Skotnicových, zakladatelek rodinné značky Flowbase

V prosinci 2020 vyšel rozhovor v lifestylovém magazínu Harper’s Bazaar. Přečtěte si naše desatero.

Andrea Anita Skotnicova Harpersbazaar Flowbase

 

 

Slowfemme.cz:Článek o prospěšnosti pleťových olejů nejen v zimním období.

V prosinci 2020 vyšel článek na Slowfemme.cz o pleťových olejích, který doprovázejí krásné fotografie s našimi oleji od Booming Bob. Dozvíte se, proč je třeba pleť v zimě chránit a předcházet jejímu vysoušení. Dále je v článku popsáno, jaký je rozdíl ve vlastnostech krémů a olejů a o specifické péči, kterou je třeba pleti dopřát.

Pletove oleje SlowFemme

 

Balzám na rty Booming Tea Tree v Elle.cz

Na začátku listopadu 2020 se náš Balzám na rty s Tea Tree od Booming Bob objevil v článku Elle.cz mezi 10 nejlepšími prostředky pro péči o suché rty pod rouškou.

 

Návrh bez názvu(16)

 

 

 

Slowfemme.cz: Soutěž o pleťové mýdlo od Balade en Provence a recenze od redaktorek

Se SlowFemme jsme v listopadu 2020 uspořádaly soutěž o pleťová mýdla od Balade en Provence. Při té příležitosti redaktorky dostaly vzorky k otestování. Recenze s kladným hodnocením nás velice potěšila. 

Recnze tuhého mýdla SlowFemme