Milí zákazníci, v termínu 24.-31.7. budeme na dovolené. Objednávky přijaté v tomto období odešleme 2.8. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné léto! Andrea & Anita

Kosmetika bez vody

Troufáme si přitom říct, že jsme lidé žijící v zásadě běžným životem, nezastáváme vyhraněné názory ani v kosmetice, či životosprávě. Snažíme se nicméně činit uvědomělá rozhodnutí a nebýt bezmyšlenkovitými konzumenty. Zkrátka neplýtvat tam, kde je to zbytečné a upřednostňovat řešení, která jsou prospěšná a ohleduplná vůči našemu okolí

 

A právě z tohoto důvodu nás nadchla přírodní kosmetika bez vody, která nás během toho co jsme ji začaly používat, neustále překvapovala. 

 

Když jsme zakládaly FlowBase měly jsme jasno v tom, že tento e-shop bude jiný. Nikoliv výraznými zlatými obaly, ani marketingovými přísliby zázračného omládnutí po používání našeho sortimentu. Rozhodly jsme se založit první obchod, který bude nabízet výhradně kosmetiku bez vody. S bio certifikáty a co nejvíce zero waste obalu. A tak se také stalo.


1

Praktičnost při cestování.

 

Obě rády cestujeme a nejednou jsme se natrápily při letištních kontrolách, kdy člověk musel řešit, jestli jeho kosmetika splňuje povolené množství tekutin na palubu letadla. Jindy jsme řešily anabázi, kdy se šampon v kufru rozlil a zašpinil všechny věci okolo. Myšlenka, že si místo hromádky plastových lahviček sbalíme několik “kostek” do malé plechové krabičky si nás získala. Zjistily jsme, že:

 

Kosmetika bez vody je při cestování lehčí

Zabere méně místa 

Nehrozí její vylití 

Není třeba řešit letištní kontroly

7


Uzdravení pokožky i vlasů.

 

Při testování výrobků jsme postupně na tuhou kosmetiku bez vody kompletně přešly. Za několik měsíců nás čekalo velké překvapení. Anitě se po letech neúspěšného boje spravila její problematická pleť a obě nás přestala trápit suchá pokožka. Najednou se z návštěv koupelny stal velice příjemný voňavý rituál, který nás v těžkých dobách pandemie nabíjí energií. Zjišťovaly jsme, čím to je a zjistily jsme, že jsme spoustu let používaly kosmetiku s obsahem vody, jejíž účinné složky byly tak v nižší koncentraci a byly to právě konzervanty, které pleť vysušovaly. Poté, co jsme přešly na výrobky bez obsahu vody, tak se pokožce dostalo intenzivnější výživy bez dalšího vysušování.  

5

Voda je v kosmetice často zbytečnou surovinou.

 

V běžné kosmetice představuje voda často 70 - 85 % celkové podílu.

Vodu je třeba konzervovat, aby se v ní nemnožily bakterie.

Konzervanty mají mnohdy vysušující účinek.

Odstraníme li z obsahu vodu, najednou může být celý výrobek složen z funkčních surovin.

 

Nabízí se otázka, proč se voda v kosmetice vlastně používá. Existují výrobky, kdy slouží k aktivaci ostatních látek, jedná se ale menšinu případů. Většinou je přidávána za účelem úpravy textury (jednodušší aplikace výrobku), nebo k “nastavení” objemu. Tím si výrobci sníží náklady, protože poté stačí do výrobku vložit méně účinných surovin, které jsou dražší. Svým způsobem se jedná o paradox, neboť pitné vody na světě ubývá a životní prostředí je zahlcené plasty. Přesto je voda vnímána jako levná surovina a nalévána do kosmetických výrobků v plastových obalech. Tímto v současnosti levným řešením se pro další generace pomalu vytváří ekologická výzva s vysokým úrokem pro další generace. 

3

Kosmetika bez vody je ekologická.   

 

Tuhá mýdla, šampony a krémy není třeba balit do plastových obalů.

Jako obal může sloužit papír, v ideálním případě kompostovatelný.

Kvalitní tuhý výrobek déle vydrží.

Díky absenci vody je tuhá kosmetika menší a lehčí.

Při přepravě vzniká mnohem méně emisí.

Krémy lze nahradit oleji, které déle vydrží.

6

Volbou kvalitní přírodní kosmetiky bez obsahu vody tak šetříte nejen svou pleť, ale i peněženku a životní prostředí

 


4

 

Je to jednoduché, čisté a správné. 

 

Vstupte do světa kosmetiky budoucnosti.