Prohřejte si podzim s esenciálním olejem ze zázvoru

Mnozí z nás znají zázvor z asijských jídel, či čajů, které dokáží velice dobře ulevit při nachlazení. Zázvor lékařský neboli Zingiber Officinale pochází ze stejného rodu jako kurkuma a kardamon, a pěstuje se na celém světě, zejména v Asii a Africe. Tato kořenová rostlina voní lehce po citrusech a zaujme lehký pepřovým nádechem. Její aroma je velice intenzivní a proto má mnoho fanoušků i odpůrců. Závor dokáže být ale skutečně velice prospěšný a proto je dobré jej nezavrhovat ani v případě, že zrovna patříte do skupiny lidí, která mu pro jeho aroma a chuť není zrovna dvakrát nakloněna. 

Zazvor lekarsky flowbase

Výrobky z jejího kořene se používají po staletí. Zázvorový esenciální olej je totiž velice všestranný. Má mnoho využití nejen v kuchyni, při léčbě různých onemocnění i běžné péči o pokožku. Esenciální olej byl již v historii často Dříve byl destilován a konzumován námořníky, kterým pomáhal proti mořské nemoci. I v dnešní době je proto oblíbený mezi těhotnými ženami a onkologicky nemocnými pacienty, kteří jej rádi využívají jako přírodní prostředek pro prevenci nevolnosti. Dále se osvědčuje jako přísada do masážních olejů jelikož má schopnost skvěle prohřát i svaly. Své využití najde i při léčbě nachlazení, kdy pomocí inhalace pomůže ke zprůchodnění dýchacích cest. Výborně dokáže pomoci i při migrénách.

A zejména na podzim a v zimě je důležité mít po ruce éterické oleje, které prohřejí tělo i klouby, stimulují krevní oběh a pomáhají při čištění dýchacích cest. Proto by mezi nimi neměl chybět ani zázvorový olej od Booming Bob.

booming bob zazvor esencialni


Tento olej se skvěle hodí i pro aromaterapii. Stačí přidat pár kapek do vody, zapálit svíčku v lampě a užít si vůni odpařujícího se oleje. Stejný efekt bude mít i jeho přidání do difuzéru. Pro ozvláštnění jej smíchejte s esenciálním olejem z pomeranče, borovice, či citronu.

S příchodem podzimních rozmarů počasí mnohé znás trápí i nachlazení a rýma. I při těchto obtížích je vhodné sáhnout právě po výrobcích z zázvoru. Výborné je zázvor nastrouhat, zalít teplou vodou a dopřát si teplý čas s medem. Máte li kašel nebo ucpané dutiny, dopřejte si inhalační terapii. Ohřejte trochu vody, dejte ji do vhodné nádoby, přidejte pár kapek závorového oleje a inhalujte zázvorovou páru. Efekt bude intenzivnější, dáte-li si přes hlavu ručník.

 

Zazvor olej aroma lampa flowbase

Jak již bylo řečeno, zázvorový olej se skvěle hodí i pro lokální použití na pokožku při masážích. Smíchejte olej s podkladovým olejem, třeba arganovým a dopřejte si relaxační masáž. Zázvor totiž výborně prohřeje Vaše tělo nejen zevnitř, ale i z vnějšku. A proto velmi dobře stimuluje krevní oběh. Díky tomu může ulevit při svalových bolestech a artritidě. Zároveň je velice prospěšný i samotné pleti. Díky velkému množství antioxdantů pomáhá přirozeně zpomalit stárnutí pleti. Olej využijete také při koupelích. Nakapejte pár kapek do teplé vany a dopřejte si zahřívací koupel, která bude mít i aromaterapeutický účinek.

Esenciální olej Zázvor od Booming Bob je získávaný z kořene této rostliny. Lze je řadit mezi oleje nízké nóty - to znamená, že není tolik těkavý a jeho vůně přetrvá déle než u olejů z kategorie vysokých nót. Osloví vás svou špičkovou kvalitou díky výrobě pomocí parní destilace ve výrobně, která má ekologický certifikát NSF. Olej je vysoké kvality, bez vad v podobě nepříjemných nót a potěší autentickou výraznou vůní.

Zazvor olej masaze flowbase 

Díky své dřevitě kořenité vůni a mnoha benefitům pro duševní i fyzické zdraví je také skvělým podzimním a zimním dárkem.