Milí zákazníci, v termínu 24.-31.7. budeme na dovolené. Objednávky přijaté v tomto období odešleme 2.8. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné léto! Andrea & Anita

Pojďte na procházku do Provence!

V únoru 2020, těsně před tím, než Evropu zasáhla mimořádná pandemie, nás naše pátrání po řemeslné přírodní kosmetice přivedlo k seznámení s Alexem, zakladatelem značky Balade en Provence. Milý a zároveň velice skromný Francouz oplývající pověstným šarmem nám vyprávěl o své životní cestě, která ho přivedla k nápadu vyrábět vlastní přírodní kosmetiku kosmetiku bez obsahu vody. To jeho vyprávění nás natolik nadchlo, že jsme neodolaly jeho výrobky nevyzkoušet a nechaly se jimi uchvátit natolik, že jsme se je poté rozhodly distribuovat. A tak bychom Vám tento poutavý příběh chtěly převyprávět a podělit se o historii a hodnoty značky Balade en Provence.
 

Balade en Provence Flowbase

Představte si, že Vás ráno probudí kokrhání kohouta. Po vyhlédnutí z okna se Vám naskytne pohled na nekonečná levandulová pole, která připomínají fialové moře. Najednou ucítíte příjemnou vůni čerstvých baget z pekárny, která se nachází v jednom z domků z bílé žuly na konci uličky. Vyjdete z domu, kocháte se rozkvetlými růžemi a všudypřítomnými olivovníky. Vítejte ve vesničce Opio, v těsné blízkosti mekky francouzských parfémů Grasse, přímo v srdci Provence.

Balade en provence flowbase

Právě zde také žije Alex se svou rodinou, který se jednoho dne rozhodl pokusit změnit svět k lepšímu. Se svou ženou si uvědomili, že většina klasických kosmetických produktů na trhu (zejména šamponů, sprchových gelů apod.) obsahuje přes 80% vody, doplněné chemickými konzervanty. To vše v plastovém obalu. Tížila ho představa nákladních lodí, aut a letadel, které svým provozem zatěžují životní prostředí, aby přepravily “spousty vody s trochou chemie v plastu”. Rozhodnul se to změnit a vytvořit produkty, které nebudou potenciálně škodit lidem, ani planetě.

Balade en provence detske tuhe mydlo hypoalergenni

A tak navázal na místní tradici řemeslné výroby mýdel a začal vyvíjet vlastní řadu kosmetiky. Tuhá mýdla, šampony a krémy bez vody, zato nabité špičkovými surovinami, které budou moct ve své koncentrované formě dopřát lidem tu nejlepší péči.

Samotný vývoj trval několik měsíců. Alex měl jasnou představu o tom, že jeho mýdla, šampony a krémy by měly obsahovat jen vysoce kvalitní bio certifikované suroviny, bez zlevňujících náhražek a derivátů. Hledal optimální poměr jednotlivých surovin, které poté šetrně zpracoval pomocí studených procesů. Pomalá výroba za studena je sice nákladná, ale umožňuje zachování velkého množství vitamínů a mastných kyselin, které jsou důležité pro výživu pokožky i vlasů. Každá kostka se následně nechá přes čtyři týdny sušit na dřevěných roštech v Alpách. No nezní to skoro jako bychom se bavili o vínu?

Zazvor olej aroma lampa flowbase-11

Poté spatřily světlo světa první výrobky založené na francouzském zeleném jílu, šípkovém a hroznovém oleji, bambuckém másle a kokosovém oleji. Pro výrobu si zajistil bio i vegan certifikaci. Aby celé dílo dotáhl k dokonalosti, nechal si vyrobit krabičky z kompostovatelného papíru. Jelikož v těchto končinách žijí lidé celkem pospolitě a jsou zvyklí si pomáhat, oslovil místní chráněnou dílnu, které nabídnul, že by handicapovaní zaměstnanci mohli mýdla balit do krabiček. Ti si zanedlouho začali pochvalovat aromaterapeutický efekt, který práce v prostředí provoněném přírodními surovinami přinesla. Zároveň se domluvil s místním výrobcem, který se stal jeho dodavatelem mýdlenky z javorového dřeva, vyrobené z jednoho kusu bez lepení. A tak již čtyři roky vznikají jeho mýdla, šampony a krémy v malých sériích v řemeslných dílnách. Každý kousek je tak trochu unikát, ale vždy v nekompromisní kvalitě.

Balade en Provence Flowbase tuhy sampon

A co bude dál?

Alex vnímá svou činnost jako poslání a neustále pracuje na zlepšování stávajících výrobků vývoji nových. Pravidelně se účastní soutěží, včetně French Cosmetics Awards a Global Beauty Awards z nichž si již odnesl mnoho ocenění. Díky tomu, že je FlowBase výhradním distributorem pro ČR a SR, máme tu čest podílet se na vývoji nových produktů, což nás nesmírně baví. Je napínavé pozorovat, jak se vzorky nových výrobků zdokonalují. A velice se těšíme, až Vám tyto novinky budeme moci představit.

Balade en provence flowbase oceneni tuhy sampon