Kdo, že je to vlastně ten Booming Bob?

“Bluming Blob? To nějak souvisí s tou knihovnou na Letné?” Ptala se nás jedna zákaznice na veletrhu. “Buming? Vy jste se daly na prodej výbušnin?” Reagovala na informaci o naší nové značce naše babička. A zdaleka nebyly jediné, kdo se nad názvem naší švédské značky podivovali. A tak nás napadlo se s Vámi podělit o zajímavý příběh a myšlenku, která za vznikem Booming Boba stojí.

 

Ale začněme nejdřív tím, proč nás samotné Bob vlastně tolik nadchnul. 

Obě Švédsko považujeme za zdroj inspirace v mnoha oblastech. Je to země s neuvěřitelně krásnou, byť velmi často “drsnou” přírodou, která nás fascinuje. Dlouhé noci a chladné počasí se ale v tamních lidech neprojevují. Naopak Švédsko je zdrojem jemného, pro srdce hřejivého designu, kvalitních a zajímavých výrobků, které přesahují nábytkářskou a automobilovou branži. Na první pohled mohou švédské výrobky někdy působit stroze. Švédi si nepotrpí na prvoplánový a kýčovitý design. Místo toho dokážou zaujmout právě svou důmyslností a funkčností, která jde ruku v ruce s minimalismem.  

Svedsko Flowbase

A všechny tyto hodnoty se nám vybavily, když jsme se poprvé spatřily řadu Booming Bob na jednom ekologické veletrhu. Krabičky z recyklovaného papíru s jemným potiskem a lékarenskými lahvičkami neuvěřitelně kontrastovaly s plastovými tubami v barevných obalech jiných značek. Po setkání s majiteli a vyzkoušení olejů jsme věděli, že to je ono! Zkoušely jsme tělové a pleťové oleje, které nás neuvěřitelně zaujaly svou jemnou, nepřekombinovanou vůní, příjemnou texturou a střední suchostí, díky čemuž se krásně vstřebaly do pokožky a nevytvořily mastný film. se jedná o mimořádné výrobky. A stejně jako jsou jejich výrobky mimořádné, je velice zajímavý i příběh této rodinné firmy, kterou založili dva bratři, Henrik a Emil.

Zazvor olej aroma lampa flowbase(2)

Před několika lety se Emil zúčastnil jedné svatby, kde potkal Boba. Američana v letech, který během svého života projel celý svět a dobrodružství z jeho cest se mu vepsala do tváře. Dali se spolu do řeči a když Bob zjistil, že se Emil zabývá vývojem bio výrobků, začal mu vyprávět, jak ho celý život trápily potíže s velmi citlivou pletí, což se na dlouhých zahraničních cestách, kde neměl přístup k výrobkům na které byl zvyklý, znásobilo. Nezbylo mu nic jiného, než zkoušet mnohdy i “exotické” výrobky a doufat, že se mu projevy nezhorší. Poté mu ale jedna cesta na Střední Východ otevřela oči. Poprvé zde vyzkoušel přípravky, které byly založené na olejích a přírodních extraktech namísto vody. Nejprve ho překvapilo, že v seznamu ingrediencí chyběla voda, kterou znal jako dominantní položku v běžné kosmetice. Když výrobky začal zkoušet, nevěřil svým očím a svému tělu. Alergické a zánětlivé projevy se mu zmírnily a po čase začaly mizet. Po svém návratu do Ameriky začal používat kosmetiku na kterou byl zvyklý a nestačil se divit, když se mu jeho problémy vrátily.

Booming Bob Flowbase kvetina

Rozhodl se tedy pustit do odvážného experimentu. Nakoupil si suroviny a začal si pro sebe vyrábět kosmetiku bez vody, která by nedráždila jeho pokožku. Přitom zkoumal, jak je možné, že jeho problémy souvisí zrovna s vodou. Zjistil, že voda jako taková není samotným problémem. Potíží je, že je třeba ji konzervovat a jeho potíže způsobovaly právě konzervanty, které pokožku dráždily a vysušovaly. Nejvíce ho překvapilo zjištění, že voda v drtivé většině případů slouží jako výplň a snižuje tak výrobcům náklady.

 

Bobův příběh Emila zaujal natolik, že se sám začal tématem kosmetiky bez vody zabývat. Pochopil, že trh je zaplaven kosmetikou, která je nastavovaná vodou a plná konzervantů, které zbytečně dráždí pokožku. O dominantním využití plastových obalů nemluvě. Rozhodl se uplatnit své dosavadní zkušenosti z vývoje bio potravinových doplňků, dal dohromady tým, do kterého přizval i svého bratra a po několika letech se vývoje v roce 2019 spatřily světlo světa první vlaštovky výrobků od nové značky Booming Bob, které si hned získaly své fanoušky nejen ve domovském Malmö, ale i zbytku Švédska a v zahraničí. Od roku 2020 jsou tak výrobky od Booming Bob k dostání i ČR díky distribuci Flow Base. Tím ale příběh této značky rozhodně nekončí. Značka Booming Bob neustále pracuje na vývoji nových produktů a i do budoucna bude rozšiřovat své portfolio o oleje a balzámy ze špičkových surovin, jejichž kvalitu si velmi přísně hlídá. Ale o tom Vám povíme zase někdy příště...

 

Booming Bob Flowbase Body oil telovy olej