Anita: Jak jsem se jednou pro vždy zbavila akné

Na období svého dospívání si velice živě pamatuji. Nejen pro spoustu veselých zážitků a dobrodružství, která jej provázela i pro každodenní (méně) veselé zážitky s mastnou pletí, která byla rozdivočená více než já. Dlouho jsem hledala způsob, jak pleť zklidnit a přestat se za ni stydět.

Po mnoha letech jsem řešení objevila. Tam, kde bych to nikdy neočekávala. 

Na gymnáziu jsem patřila k těm holkám, které do školy bez make-upu nepřišly. Ne proto, že bych se za každou cenu musela líčit, ale kvůli tomu, že jsem se styděla za svou pleť. Vyzkoušela jsem snad kompletní sortiment drogerií, kdy jsem nejprve sháněla různé korektory a krycí vychytávky. Na ty ale reagoval můj obličej zpravidla ještě výraznějším podrážděním a já se tak ocitla v kruhu, kdy jsem hledala přípravky, které by kryly ještě více.

1

Máma, která mé zoufalé počínání pozorovala, mě objednala k dermatoložce. V lékárně jsem recept vyměnila za několik mastí rozličné konzistence a odéru, které jsem si měla ráno a večer aplikovat. “Není to nic příjemného, ale měsíc to vydržíš”. Pak už bude klid. Pleť se mi na nějakou dobu zlepšila, ale brzy se vrátila do původního stavu. Kolečko návštěvy lékaře a měsíce, kdy den začínal a končil ne zrovna příjemným koupelnovým zážitkem, se opakovalo. 

“To máš z toho, že si na ten obličej pořád saháš.”

“Musíš si pravidelně mýt obličej.”

“Nedávej si na obličej nic mastného.”

“Nejez sladké.”

“Moc se hýbeš a potíš.” 

Důvodů, proč je moje pleť taková, jaká je, jsem si vyslechla nespočet. A zarudlá pleť a boláčky mě provázely až do rané dospělosti, kdy jsem s nimi smířila.

Až přišlo jaro 2020 a mně se v ruce objevila jakási kostka. Pamatuji si dodnes, jak jsem se na tuhý noční krém dívala s nedůvěrou. Jenom čtyři přírodní suroviny? To přece nemůže fungovat! Ale ze zvědavosti jsem jí vyzkoušela. Na radu výrobce Balade en Provence, Alexe, jsem si večer omyla pleť tuhým odličovacím mýdlem (kterého jsem se nejprve bála, že mou pleť bude vysušovat). Poté jsem krémem v kostce masírovala obličej. Vlivem tepla pokožky se uvolnila tenká vrstva krému, kterou jsem si do pleti jemně zapracovala. Pozorovala jsem, že pleť byla každé další ráno čím dál klidnější. Když skončil první lockdown, tak jsem opět vyrazila ke své paní kosmetičce. Hned ve dveřích se mě ptala, co jsem se svou pletí udělala. V tom momentě mi došlo, jak moc velká změna se na mojí pleti odehrála. 

2

Večerní rituály se zeleným mýdlem a krémem v kostce jsem si začala užívat. Zvykla jsem si na jemnou vůni zeleného jílu, šípku a aloe vera. Po ní následovala masáž obličeje tuhým krémem, jemně vonícím po kakaovém másle. Za půl roku nebylo po pupíncích ani památky. A tak tomu je dodnes, kdy mou rutinu doplnil ještě pleťový olej, který střídám s denním krémem se slaměnkou. Vedle příjemného používání mě moc baví to, že výrobky vydrží 2 až 3 měsíce a kompostovatelná krabička nezatěžuje životní prostředí.

3

Až zpětně zjišťuji, jak málo stačilo k tomu, abych měla zdravou a hezkou pleť. Celá léta jsem si myslela jsem si, že moje pleť inklinuje ke zvýšené tvorbě mazu. Přitom se jednalo o reakci na chemické konzervanty v klasické kosmetice na vodní bázi. Podráždění se projevilo zarudnutím, pupínky a produkcí mazu. Zbytečně.

Těm z Vás, co se v těchto řádcích poznávají bych tak ráda vzkázala jediné. Řešení může být jednodušší, než si myslíte!

4

Přírodní, ekologické a hlavně funkční. To je prostě flow.

O kapku lepší den Vám přeje Anita z FlowBase.

Tuhé pleťové mýdlo a noční krém nabízíme ve výhodné sadě za 799 Kč.

sada goodbye akne

Oba výrobky najdete také jednotlivě v našem obchodě:

5 6