Od jógamatek ke kosmetice bez vody. Aneb jak vznikla FlowBase.cz

Jak tomu tak v životě již bývá, mnoho skvělých věcí přichází úplnou náhodou a v případě Flow Base tomu nebylo jinak.

Myšlenka založení firmy se zrodila v létě 2019, když se Andrea rozhodla definitivně opustit prostředí mezinárodního licenčního obchodu, v němž se celý život pohybovala. Trápila ji myšlenka, že byla součástí koloběhu, kdy dochází k produkci konzumního zboží ve velkých objemech. Zboží, které podléhá trendům a brzy ztrácí užitek.Rozhodla se jít vlastní cestou a vydat se za svým snem. Po celou dobu života ji doprovázela jóga, která jía pomáhala k úlevě od pracovního vypětí. A tak své první myšlenky ohledně nového projektu ubírala právě tímto směrem. Kladný vztah k přírodě a minimalismu spočívajícím ve vyhledávání kvalitních věcí chtěla realizovat prostřednictvím založení obchodu, který by se zabýval prodejem udržitelného jógového oblečení a doplňků.

Andrea vylet priroda flowbase

 Její dcera Anita v té době dokončila studium a chystala se naplno obout do vlastní kariéry. Téma nové firmy jí ale jako běžkyni a nadšenkyni do vinyasa jógy bylo blízké a tak se rozhodla pomoci s hledáním zboží. 

Anita behani les

 

Společně jsme začaly objíždět obchody a veletrhy. Hned první cesta začala vylitým šamponem v kufru, což bylo možná i malým náznakem naší budoucí cesty.

 

Pak nás jednou shoda náhod přivedla na veletrh, který byl zaměřený na přírodní kosmetiku. Tam jsme se seznámili s Alexem. Zakladatel značky Balade en Provence nás nadchnul svým vyprávěním o tom, jak firmu založil, popsal nám svou vizi a misi, kterou v tuhé kosmetice bez obsahu vody spatřuje. Jeho šampony, mýdla a tuhé krémy nás velice překvapily svou funkčností a praktičností pro cestování. Zanedlouho jsme objevily švédskou značku Booming Bob, která vyrábí přírodní kosmetiku založenou na přírodních olejích. Nejdříve nás uchvátil minimalistický švédský design, po zjištění, jak skvěle jejich oleje fungují a seznámení se s majiteli jsme měly jasno, že s těmito lidmi a jejich výrobky chceme nadále pracovat. 

Vylet-reka-sumava 

V ten moment nám nám najednou začalo všechno dávat smysl.

Uvědomily jsme si, jak moc jsme při používání klasické kosmetiky plýtvaly vodou i plastem. Vzpomněly jsme si na našeho dědu, který se velkou část života právě vodou zabývat a vyprávěl nám o ní. O krásách vody v přírodě. I zlech, kterých se na ní mnohdy nevědomky dopouštíme. Samy jsme se přesvědčily o tom, že voda v kosmetice skutečně není potřeba, ukázalo se, že nám tuhá mýdla a oleje mnohem více prospívají. Oběma se nám zlepšila pleť, pokožka už není tak suchá a začaly jsme zbožňovat vůni, která používání přírodní kosmetiky doprovází. Došlo nám, že voda v kosmetice neškodí jen planetě, ale i svým uživatelům. 

 

A tak jsme si vytyčily misi, rozhodli jsme se ukázat, jak velký vliv má volba kosmetiky na naše zdraví i životní prostředí. Je krásné a důležité nejen žít a jíst kvalitně, ale kvalitně pečovat o sebe i své okolí, právě díky těmto drobných rozhodnutím. Díky tomu voda zůstane tam kam patří - v přírodě. A pomůžeme jejímu zachování i pro další generace. Aby mohly žít stejně kvalitní život, jako my.

 Anita-Andrea-festival-evolution